Su ve arıtma sistemleri hakkında sizleri bilgilendirmeye çalışacağız.
Temel bilgiler ve bilinen yanlışları birlikte düzelteceğiz.

Su ve Arıtma Hakkında Bilgilendirmeler

Bazı insanların dilindedir, kulaktan dolma bilgiler. Arıtırsak suyu içindeki minerali de gidermiş, içtiğimiz su değil, başka bir hal alırmış.. Oldukça yanlış bilinen bir bilgidir. Bilgi dememiz bile yanlış aslında buna. Arıtılan su, musluktan akan suyunuzdaki yabancı partikül ve maddelerden arınmış, suyun kendi doğal dengesini bozmayan, aksine suyun ideal içme suyu kıvamına gelmiş halidir. 

Her ne kadar ambalaj içindeki ürün arıtılmış ya da doğal bir su olsa bile plastik içinde yer alan hiç bir şey sağlıklı ürün bazında yer almamaktadır. Paketlenmiş her su o anda taze olsa bile bekleme süresince yeterli kadar mikroorganizmalara mağdur kalmaktadır. Paketlenmiş su her ne kadar en iyi şartlarda da paketlenmiş olsa da dış etkenlere karşı korumasızdır. Suyun en doğal hali, taze ve arıtılmış tüketilmesidir.

Su arıtma cihazlarımızı bağladıktan sonra ilgili musluk ve arıtma suyu testlerimizi yaparak sizlere sonuçlarını göstermekteyiz. Kendi gözlerinizle gördüğünüzde arıtma cihazımızın nasıl bir faydası olduğunu zaten anlayacaksınızdır. İçtiğiniz suyun doğallığını ve farklılığını deneyimlemden fark edemezsiniz. 

Cihazların filtre ve bakım takipleri bizzat tarafımızca yapılmakta olup, filtre değişim zamanları geldiğinde sizlerele iletişim kurarak müsait bir zaman diliminde filtrelerinizi yeniliyoruz. Sizlerde daha erken değişmesini dilerseniz tarafımıza 7/24 ulaşım sağlayarak bilgi alabilirsiniz.

Yetişkin bir bireyde günlük ortalama 2-2.5 litre su kaybı yaşanmaktadır. Vücudumuzdaki organlarımızın işlevlerini devam ettirebilmesi için vücudumuz suya ihtiyaç duymaktadır. İnsanın günlük bu su kaybına istinaden yaklaşık 3 litre sıvı tüketmesi gerekmektedir. Günde alınacak olan 3 litre suyun vücudunuzda yer alacağını düşünürsek bu suyun kalitesi sizlerin sağlığı içinde büyük bir etkendir.

Berrak ; İçinde tortu bulunmaz. Pas, çamur, asbest gibi borulardan geçen tanecikler olmaz.
Kokusuz ; Klor ve suya kötü koku ve kötü tat veren kimyasal karışımlar içermez.
Sağlıklı ; Herhangi bir mikro organizma barındırmaz. Arsenik, nitrit, kurşun, cıva, asbest veya bunların karışımları içermez.
Kaliteli ; İçinde standartlar nispetinden 40mg/lt den daha az çözünmüş madde bulunduğu için içmeye uygun kalitededir.
Yumuşak ; Çok az miktardaki kalsiyum ve magnezyum iyonları sayesinde en çok tercih edilen kaynak sularına benzer.
Taze ; Şelale suyu gibi bol miktarda oksijen içerir. Uzun süre beklemediği ve hep yenilendiği için tazedir.
Ekonomik ; Damacana veya pet şişe sularla kıyaslandığında çok daha uygun fiyata denk gelir.
Zahmetsiz ; Damacana taşıma sorunu yoktur. Musluğu açmak yeterlidir.

Her şeyden önce ideal içme suyudur. Faydaları saymakla bitmez, denemek gerekir. 

Adresimiz

Atatürk Mah. Sadri Artunç Cad. No : 54/2 Hayal Kahvesi Üstü

Telefon

+905412345660
İMREN SARIOĞLU

Email

imren.alakoc@icloud.com
imren.imren78@gmail.com

Bizi Takip Edin

Karabük Web Tasarım © Tüm Hakları Saklıdır 2019 - Karabük Su Arıtma Cihazları